لندینگ پیج یا صفحه فرود چیست؟

لندینگ پیج یا صفحه فرود چیست؟

شما وقتی از لندینگ پیج یا صفحه فرود استفاده می کنید که بخواهید یک داده یا دیتا از کاربر خود دریافت کنید و با تمرکز روی درآمد زایی بیشتر از این دیتا  یا اطلاعاتی که  از کاربر گرفتید استفاده کنید  مثلا اطلاعات تماس یا ایمیل کاربر خود را  میگیرید و در زمانی که جشنواره تخفیف یا مناسبتی هست  به نحو احسن از این اطلاعات استفاده می کنید.

بده بستون”  استرانژی این نوع پیجها یا صفحات است یک هدیه دیجیتال ،یک کد تخفیف یا محتوای کاربردی به مخاطب خود می دهید و در عوض اطلاعاتی که از کاربر لازم دارید را دریافت می کنید . طوری این صفحات را طراحی می کنید که اول اطلاعات محصول یا خدماتی که روی آن هدف گذاری کرده اید به اطلاع کاربر می رسانید و در اخر در عوض یک هدیه (از نوع کد تخفیف یا ارسال لینک یک محتوای کاربردی مثل پادکست ،فیلم آموزشی یا کتاب ) شماره تماس  یا ایمیل کاربر خود را برای بازاریابی های بعدی در صورت تمایل کاربرمی گیرید.

در این صورت شما  یک بانک اطلاعاتی از بازار هدف خود دارید و براساس نظر سنجی های آتی و دریافت بازخوردهای بازار برای  بازار هدف خود برنامه ریزی کرده و به درآمدزایی بیشتر بیزینس خود کمک می کنید.

این نوع صفحات فارغ از صفحات معمول  وبسایتها خیلی ساده تر می باشند و تمرکز روی یک موضوع خاص می باشد مثلا اگر شب یلداست و یا نوروز می باشد یک هدیه ویژه برای کاربر خود در نظر می گیرید و با معرفی محصولاتی خاص کاربررا به این صفحه انتقال می دهید.

اگر صفحه بیزینسی در شبکه اجتماعی دارید در لینک بیو از این صفحات در مناسبتهای مختلف استفاده کنید دقت داشته باشید برای هر موضوعی که هدف گذاری کرده اید یک صفحه فرود طراحی کنید و در زمانهای مختلف همان لینک در صفحه اجتماعی تان استفاده کنید.

اگر از اجزاء نمونه های موفق لندینگ پیجها بخواهم براتون بگم  باید به موارد زیر اشاره کنم:

  • از عناوین جذاب برای صفحه فرود خود استفاده کنید
  • ازتصاویر یا ویدئو های جذاب و کوتاه که حوصله مخاطب سر نرود استفاده کنید
  • در متن لندینگ پیج باید لب کلام گفته شود  در واقع روی موضوع خاص که مورد نظرتون هست تمرکز کنید.
  • اعتماد کاربر جلب کنید مثلا با  گذاشتن نمونه رضایت مشتریان قبلی
  • یک فرم برای دریافت اطلاعات از کاربر در صفحه فرود حتما باید موجود باشد مثل فرم عضویت در خبر نامه
  • فراموش نکنید برند و لوگو خود را جذاب معرفی نمایید.

در آخر پیشنهاد میکنم  دوست خوب  خودتون گوگل فراموش نکنید و قبل از اینکه اقدامی کنید یک سرچ ساده در گوگل کنید و نمونه های موفق لندینگ پیجها ببینید و از آنها ایده بگیرید و سپس لندینگ پیج منحصر به فرد خودتون طراحی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *